среда, 24. септембар 2014.

Дрина очекивано поражена од Сарајева (фото/видео)

Зворничка Дрина није успјела направити изненађење против Сарајева на његовом терену.

У заосталом сусрету 5. кола "БХ Телеком" Премијер лиге БиХ Сарајлије су биле боље од Дрине са 2:0.

У првих двадесетак минута није било већих узбуђења али су домаћи фудбалери од старта успоставили теренску иницјативу.

Дрина је преко Чоловића покушала угрозити гол Сарајева док је на другој страни опасан био Велкоски.

У 20. минуту Дуљевић шутира а блокира га одбрана Дрине а три минуте касније Радовац главом шутира поред десне стативе гола Дрине.

Велкоски није био прецизан ни у 29. минуту али зато у 32. јесте. Радовац је послао дугу лопту а Велкоски излази испред Максимовића те погађа за 1:0.

Само пет минута послије ново славље домаћина. Стојчев је убацио лопту из корнера а Пузигаћа главом шаље лопту у гол Зворничана.

До краја полувремена није било значајнијих прилика па се на одмор отишло са резултатом 2:0.

У 48. минуту Берберовић убацује а Пузигаћа шутира, ипак Максимовић избацује у корнер. Након убачаја из корнера Пузигаћа шутира преко гола.

Шест минута касније Дуљевић шутира преко гола Дрине а у 61. минуту Радовац погађа стативу.

До краја утакмице Сарајево је било то које је покушавало да угрози гол противника. Дрина се на овој утакмици углавном опредјелила на одбрану свог гола а у 89. минуту замало није примила још један гол.

Дуповац се нашао сам пред Максимовићем али је био непрецизан те је на крају резултат остао 2:0 за екипу Сарајева.

Фудбалери Дрине свој следећи меч поново играју као гости, овај пут у Зеници против Челика.

ФК Сарајево - ФК Дрина 2:0 (2:0)

Стријелци: 1:0 - Велкоски у 32. минуту, 2:0 - Пузигаћа у 37. минуту; Стадион: Олимписки стадион "Асим Ферхатовић - Хасе"; Гледалаца: 1.500; Главни судија: Муамер Бурековић (Зеница) 6,5; Жути картони: Дуповац, Радовац, Стојчев (Сарајево), Узелац (Дрина).

САРАЈЕВО: Бандовић -, Костић 6 (Од 64. минута Цимирот 6,5), Стојчев 6,5 (Од 46. минута Окић 6,5), Велкоски 7, Татомировић 6,5, Дуљевић 7 (Од 87. минута Тодоровић -), Берберовић 6,5, Дуповац 6, Пузигаћа 6,5, Радовац 6,5, Билбија 6. Тренер: Џенан Ушчуплић.

ДРИНА: Максимовић 6,5, Узелац 5,5, Радовић 5,5, Рустемовић 5,5 (Од 61. минута Васић 5,5), Ћулибрк 5,5, Кикић 5,5, Костић 5,5, Лазаревић 5,5, Мемовић 5,5, Илић 5 (Од 46. минута Ђерић 5,5), Чоловић 5,5 (Од 88. минута Ђурић -).

Играч утакмице: Крсто Велкоски (Сарајево).