уторак, 28. октобар 2014.

Рудар из Угљевика противник у четвртфиналу Купа РС

Фудбалери Дрине гостоваће екипи Рудара из Угљевика у четвртфиналу Купа Републике Српске.
Фудбалери Дрине након побједе у Угљевику 10. маја 2014. године
То је епилог жријеба који се данас одржао у просторијама Фудбалског савеза РС, гдје су одређени парови четвртфинала Купа.

Иначе, екипа Рудара такмичи се у Другој лиги РС - група "Исток" а прошле сезоне, заједно са Дрином, наступао је у Првој лиги.

Овај тим остаће у лијепом сјећању за Дрину јер је у прошлој сезони побједом од 1:0 у Угљевику, 10. маја 2014. године, зворнички премијерлигаш осигурао другу титулу првака РС. Једини стријелац на том мечу био је Иван Лазаревић из пенала у 67. минуту.

У јесењем дијелу првенства Дрина је пред својом публиком славила са високих 6:1. 26. октобра 2013. године Рудар је повео у 1. минуту голом Божића а онда су домаћи преокренули головима Славише Радовића у 27., Владе Ивановића у 36. и 51., Александра Васића у 45., Радована Васића у 64. и Бојана Стевановића у 74. минуту.

Утакмица у Угљевику биће одиграна у сриједу, 12. новембра са почетком у 13.30 часова. Ако послије 90 минута игре не буде побједника аутоматски се изводе једанаестерци.