субота, 18. октобар 2014.

Дрина убједљиво поражена на гостовању у Сарајеву (фото/видео)

Зворничка Дрина доживила је убједљив пораз на гостовању сарајевском Олимпику.

Без три најискуснија одбрамбена фудбалера, Зворничани су поражени са 5:2.

Од самог старта Олимпик је преузео улогу фаворита те је агресивно кренуо према голу Дрине.

Први погодак видјели смо већ у 10. минуту када је гол постигао Смајић.

Девет минута касније Нукић се нашао сам пред голманом Дрине али је био непрецизан.

У 43. минуту Олимпик постиже и други гол. Панџа и Нукић су комбиновали, Максимовић је успио да одбрани али лопта долази до Мухаремовића који постиже гол за 2:0.

У другом полувремену домаћин је наставио тамо гдје је стао у првом.

У 47. минуту сјајан гол домаћих. Мухаремовић је савладао слабо постављеног Максимовића за 3:0.

Четири минуте касније пенал за Дрину. Илића је у шеснаестерцу Олимпика оборио један играч а судија Обрадовић је показао на бијелу тачку. Сигуран извођач био је Един Рустемовић.

Двије минуте касније пенал и за Олимпик. Свој трећи гол на утакмици постиже капитен домаћих Велдин Мухаремовић.

У 70. минути Олимпик је пропустио сјајну пилику када је резервиста Гојак сјајно проиграо Панџу, који лобује Максимовића али лопта одлази поред гола.

Гојак је у 85. минуту постигао пети гол за Олимпик а када се очекивао крај сусрета нови гол за Дрину постиже Милош Филиповић, у 92. минуту.

На крају, сасвим заслужено Олимпик је славио са 5:2.

Дрина следеће суботе, у 12. колу, дочекује Звијезду из Градачца, која је данас одиграла без голова са Слободом у Тузли.

ФК ОЛИМПИК Сарајево - ФК ДРИНА Зворник 5:2 (2:0)

Стријелци: Стријелци: 1:0 - Смајић у 10. минуту; 2:0 - Мухаремовић у 43. минуту; 3:0 - Мухаремовић у 47. минуту; 3:1 - Рустемовић у 51. минуту (пенал); 4:1 - Мухаремовић у 53. минуту (пенал); 5:1 - Гојак у 89. минуту; 5:2 - Филиповић у 92. минуту. Стадион: Отока; Гледалаца: 350; Главни судија: Дарко Обрадовић (Столац). Жути картон: Ђерић (Дрина).

ОЛИМПИК: Оштраковић, Мерајић, Регоје, Мухаремовић (Од 60. минута Гојак), Панџа, Смајић (Од 82. минута Шившић), Богичевић, Субашић, Глигоров, Ханџић (Од 85. минута Чомор), Нукић. Тренер: Мирза Варешановић.

ДРИНА: Максимовић, Филиповић, Рустемовић, Ивановић, Кикић, Костић (Од 75. минута Ђурић), Лазаревић, Мемовић, Илић (Од 62. минута Васић), Чоловић, Ђерић (Од 80. минута Милошевић). Тренер: Драган Мићић.