петак, 27. март 2015.

Вождовац бољи од Дрине

Зворничка Дрина поражена је у пријатељском мечу, одиграном у Београду, од екипе Вождовца - 2:0.

Зворничани су у појединим моментима били бољи ривал са неколико добрих прилика, тако да резултат уопште не осликава право стање на терену.

Обје екипе наступиле су у комбинованим саставима с тим да за Дрину из оправданих разлога нису наступили Александар Илић, Радован Васић, Владан Милошевић и Слободан Ђурић.

У првих двадесетак минута виђена је одлична офанзивна игра два тима.

Филиповић је у 3. минуту опробао шут али лопта одлази поред лијеве стативе. На другој страни узвраћа Џугурдић, лопта одлази преко гола.

У 12. минуту Џугурдић је одлично асистирао Ђермановићу а овај лопту шаље преко гола. Три минуте касније Мркаић шутира поред гола.

У 40. минуту домаћи долазе до вођства. Џугурдић је искусно изиграо одбрану Дрине, асистирао Станћуу коме није било тешко да постигне гол.

У 51. минуту Дрина пропушта сјајну шансу за гол. Мркаић је са неких 12-13 метара од гола шутирао али лопта погађа лијеву стативу гола Вождовца.

Искуснији домаћин питање побједника рјешава у 76. минуту. Одита феноменално у шеснаестерцу Дрине проналази Златковића, који главом матира голмана Максимовића за коначних 2:0 и сјајан почетак новог тренера "Змајева" Братислава Живковића.

Дрини у сриједу слиједи утакмица полуфинала Купа Републике Српске против Крупе а веома близу је и промоције новог шефа стручног штаба.

ФК ВОЖДОВАЦ Београд - ФК ДРИНА Зворник 2:0 (1:0)

Стријелци: 1:0 - Станћу у 40. минуту; 2:0 - Златковић у 76. минуту; Главни судија: Душан Чолић (Београд).

ВОЖДОВАЦ: Милошевић, Станимировић, Ивковић, Николић, Марић, Петровић, Џугурдић, Ловречич, Трипковић, Станћу, Ђермановић. Још су играли: Супић, Китановски, Д. Павловић, Одита, Шкерјанц, Стојковић, Радивојевић, М. Павловић, Златковић, Адамовић.

ДРИНА: Максимовић, Јокић, Лазаревић, Мемовић, Миленковић, Кикић, Бошковић, Филиповић, Ђерић, Недељковић, Мркаић. Још су играли: Благојевић, Ивановић, Лазић, Марковић, Николић, Мусић, Ћулибрк.